Japoński rytuał twarzy kobido

Japoński rytuał twarzy kobido

 

Historia Masażu Kobido

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu , która oznacza „starożytną drogę do piękna „. To rytuał , podlegający ściśle określonym regułom , bazujący na tradycji medycyny chińskiej , znanej jako „omma” (w dosłownym tłumaczeniu – naciskanie i pocieranie) Został importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery.

Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Według legendy , rytuał ten był wynikiem walki między dwoma mistrzami masażu omma. Po konkurencji , która trwała przez kilka miesięcy , bez rozstrzygnięcia zwycięzcy , dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty , aby otworzyć nową technikę masażu – Kobido.

Przez następnych kilka stuleci tylko rodzina cesarska włączała ją do swoich zwyczajów o czerpała wyjątkowe korzyści. Na szczęście to ograniczenie z upływem czasu została zniesiona. Dziś technika masażu Kobido cieszy się coraz większym powodzeniem i jest coraz częściej praktykowana w najbardziej prestiżowych instytutach kosmetycznych.

Większość metod masażu tworzy działa na jej powierzchni. Kobido poprzez swoją złożoność i intensywność technik , działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy można powiedzieć , że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożoną zestaw technik manualnych.

Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych o różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy , zmierza do oddziaływania w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny , klient ma się zrelaksować , a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Masaż kobido składa się z kilku etapów : Najpierw wykonywany jest demakijaż , następnie głęboki masaż relaksujący , (drenaż limfatyczny) , oraz lifting twarzy. Masaż kończy się (akupresurą)

Jakie są korzyści z masażu kobido :

Masaż kobido jest powszechnie określany , jako niechirurgiczny(lifting twarzy). Regularne wykonywany może doprowadzić do bardzo naturalnego efektu odmłodzenia. Dzięki masażom kobido możliwe jest.

Zniwelowanie napięcia mięśniowego i jednocześnie zniwelowanie zmarszczek mimicznych

Zmniejszenie oznak starzenia się skóry.

Odzyskanie młodszego wyglądu twarzy , w efekcie głębokiego masażu mięśni

Pobudzenie metabolizmu komórkowego , dzięki czemu regeneracja przebiega dużo szybciej.

Jakich efektów można się spodziewać po masażu kobido

Efekty masażu kobido są widoczne dość szybko , jeżeli kolejne sesje wykonuje się regularnie.

Zmiany można dostrzec już po pierwszym masażu , jednak zmiana jest krótkotrwała i szybko mija.

W takim przypadku można się spodziewać :

Poprawy konturu twarz

Podniesienia policzków

Zniwelowania opadających policzków

Spłycenia zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych

Zmniejszenie opuchlizny

Zniwelowania worków pod oczami

Podniesienia opadających powiek

Eliminacji stresu

Zrelaksowania i odprężenia

Złagodzenia bólu głowy

Zlikwidowania sztywności twarzy

Poprawy wzroku

Ujędrnienia i zdrowszego wyglądu skóry

Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu kobido :

Masaż kobido nie jest zalecany w każdej sytuacji. Powinny z niego zrezygnować osoby z :

Temperaturą

Stanami zapalnymi skóry

Ranami lub otarciami

Z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym

Czas 60 min

Cena 160 zł

Zamów teraz!