Masaż Olsztyn poleca Gabinet Pawła Króla

30

Wrz
2015

Masaż

Ciekawostki na temat masażu

Gabinet Pawła Króla. Masaż Olsztyn ul. Berlinga 2A

Masaże uznawane są powszechnie za zabiegi fizjoterapeutyczne, a ich zastosowanie jako naturalnej metody leczniczej znane było już w starożytności. Masaże działają na cały stan psychofizyczny organizmu. Usprawniają pracę wszystkich układów i narządów oraz poprawiają nastrój i ogólne samopoczucie.

Najczęściej stosowanym, bo najbardziej znanym jest masaż klasyczny, wykonywany dłońmi z zastosowaniem kilku zasad dotyczących odpowiedniego ucisku tkanek oraz tempa, z zachowaniem kierunku, zgodnego z przebiegiem mięśni, innych tkanek, w tym naczyń krwionośnych i limfatycznych. Zadaniem masażu klasycznego jest poprawa przepływu krwi i limfy oraz pobudzenie mięśni i pozostałych tkanek tak, aby je wzmocnić i ujędrnić. Poprawa krążenia wpływa mobilizująco również na organy wewnętrzne, dlatego masaż klasyczny pomaga nie tylko w usuwaniu bólu mięśni, stawów i głowy. Wspomaga również leczenie innych schorzeń.

Na bazie masażu klasycznego powstał masaż leczniczy, który koncentruje się przede wszystkim na schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych.

Odmianą masażu leczniczego, którą stosuje się w u osób z chorobami nowotworowymi i zakaźnymi, w przypadku których występuje niewłaściwe krążenie płynów ustrojowych jest masaż limfatyczny. Ma on za zadanie usprawnić funkcję układu limfatycznego tak, aby nie powstawały groźne dla zdrowia zastoiny.

Dla osób przemęczonych pracą oraz innymi przykrymi przeżyciami, w tym bolesnymi zabiegami operacyjnymi polecić polecamy masaż relaksacyjny, niwelujący napięcia mięśni i stawów i obniżający ciśnienie krwi.

Tym, którzy uprawiają sport wyczynowo na pewno przyda się masaż sportowy, którego zadaniem jest niedopuszczenie do wystąpienia patologicznych zmian, wywołanych przeciążeniami układu mięśniowego, stawów i kości, do których dochodzi często w przypadku szczególnie aktywnego uprawiania sportu. Taki masaż powinien oddziaływać rozgrzewająco i regenerująco.

Masaż wyszczuplający to coś dla osób dbających o kształtną sylwetkę, ponieważ skoncentrowany jest szczególnie na tkance tłuszczowej, głównie brzucha, ud i pośladków. Jego zadaniem jest mechaniczne rozbijanie tkanki tłuszczowej w tych miejscach, a także pobudzanie układu krwionośnego i limfatycznego tak, aby ujędrnić i dotlenić skórę, a także zlikwidować wszelkie zrosty i zgrubienia.

Z masaży z zastosowaniem przedmiotów pomocniczych największym zainteresowaniem cieszy się masaż gorącymi kamieniami oraz bańką chińską. Masaż gorącymi kamieniami ma za zadanie redukcję stresu oraz poprawę ukrwienia, a także przemiany materii, głównie w obrębie skóry i mięśni. Łączy w sobie funkcje masażu relaksacyjnego oraz wyszczuplającego. Masaż bańką chińską stosuje się najczęściej w stanach zapalnych stawów i mięśni. Działa on bardzo pobudzająco i oczyszczająco. Wraz z masażem wyszczuplającym i gorącymi kamieniami stosowany bywa do pozbywania się cellulitu.

Gabinet Pawła Króla poleca Masaż Olsztyn, ul. Żołnierska 4 Villa Pallas

Jako ciekawostkę przedstawiamy stronę Brian Mac